Kalker ve dolomitik kalkerlerin ısı ve basınç etkisiyle metamorfizmaya uğradıktan sonra yeniden kristalleşmesiyle ortaya mermer çıkar. Kalkere göre daha sert yapıya sahip olan mermerler, günümüzde en çok kullanılan yapı taşları arasında yer alır. Genel olarak beyaz ve kırmızı olarak çıkarılan mermerler, yabancı maddelerin mermere dahil edilmesiyle birlikte farklı renklere de kavuşabilmektedir. Mermerler günümüzde sarı, pembe, mavi, siyah ve gri renklerle de müşterilere sunulabilmektedir. Endüstriyel olarak kesilip parlatılabilme özelliğine sahip her türlü taş için günümüzde mermer ismi kullanılabilmektedir. Mermerler, Türkiye'nin birçok farklı noktasından da çıkarılmakta ve en çok kullanılan yapı malzemeleri arasında bulunmaktadır.

 

Geçmişten günümüze yüzlerce yıldır kullanılan mermerler, en eski tarihlerdeki mimari yapılarda bile hayat bulmuş, yapıların bir çoğunda yerini almıştır. Sağlamlığı ve dirençli olması, mermeri en çok tercih edilen doğal taşlar arasına dahil etmiştir. Mermerin çok kullanılma biri, mermerin diğer doğal taşlara göre daha kolay ulaşılabilir olması gösterilebilir.

 

Yapıların temel maddesi olarak kullanılan mermerler, günümüzde ise yapı temel malzemesi görevini betonarmeye bırakmaya başlamıştır. Buna rağmen mermerler, iç ve dış dekorasyon çalışmalarında kullanılmaya devam etmektedir.

 

 

ESKİŞEHİR MUTFAK MERMERİ

 

Mermerler günümüzde inşaat sektörü başta olmak üzere, en çok dekorasyon, iç ve dış döşemelerinde yer alan merdiven, mutfak ve banyo alanlarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra süs eşyası kullanımında mermerlerden yararlanılmakta, heykelcilik çalışmalarında da ana malzemeler arasında yer almaktadır. Mezar taşı yapımında da kullanılan mermerler, süs eşyası, şömine ve çeşitli sanatsal alanlarda en çok tercih edilen malzemeler arasında bulunur.

 

Dayanıklı yapısı ve bakıma az ihtiyaç duyması nedeniyle tercih edilen mermerler, diğer doğal taşlara göre uygun fiyatlarla müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Özel kesimle şekil aldırıldıktan sonra parlatılan mermer, periyodik bakımlarla da uzun yıllar kullanılabilmektedir.

 

Mutfak tezgahlarında genel olarak kullanılan mermerler, hem temiz görüntüsü hem de çizilmeye dayanıklılığı ile diğer taşların önüne geçiyor. Eskişehir mutfak mermerinin en çok talep edildiği şehirlerden biri olan Eskişehir'de de mutfak mermerlerinin satışı devam ediyor.

 

Siz de Eskişehir mutfak mermeri satın almak istiyorsanız, Altıntaş Kiziroğlu firmamızın sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak ve çalışmalarımızla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, Eskişehir mutfak mermeri ile aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Yapacağımız görüşmede Eskişehir mutfak mermeri fiyatlarını öğrenebilir, daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

75. Yıl mahallesi Emko Sanayi Sitesi Gaziantep Sokak C5BLOK No:2B Odunpazarı/Eskişehir adresinde yer alan firmamıza +90 542 591 2626 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Siz de Eskişehir mutfak mermeri için hemen arayın.

E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun


Kaydol