Altıntaş Kiziroğlu olarak, kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize dekorasyon, granit, mutfak mermeri, tadilat gibi çalışmaların yanı sıra mezar yapımı hizmeti de vermeyi sürdürüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında talep edilen mezar taşlarını en hızlı ve kaliteli şekilde müşterilerimize sunuyor ve beklentilerini karşılıyoruz.

 

Her geçen gün artan tecrübemiz ve alanında uzman profesyonel kadromuz ile müşterilerimize hizmet sunuyor, mezar yapımı işlemlerimizi taahhüt edilen tarihlerde tamamlayarak herhangi bir mağduriyeti önlüyoruz. Kaliteli malzemeyi tecrübeli işçilik ile buluşturarak uzun yıllar sağlam kalabilecek mezar taşlarını hazırlıyor ve montajını gerçekleştiriyoruz.

 

Eskişehir mezar yapımı, sadece mermerin kesilerek mezar çevresine uygulanması olarak algılanmamalıdır. Mezar yapımı kapsamında gerçekleştirilmesi gereken bazı detaylar bulunur.

 

İlk olarak mezar yapımı gerçekleştirilecek olan kişinin yattığı yer tespit edilir ve çevresindeki toprak boşaltılır. Sert zeminin bulunmasının ardından güçlendirilmiş beton temel yapılır. Bu aşamada demir de kullanılarak mezar zemininin sağlam olması sağlanır.

 

Eskişehir mezar yapımı çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir konu da mezar yapımının gerçekleşeceği taşın seçimidir. Doğal şartlara, yağmur, rüzgar ve kar gibi etmenlere dayanıklı şekilde üretilmesi gereken taşlar, kaliteli şekilde uygulandığı takdirde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bu tür etkenler göz önüne alınmadan yapılan mezar taşları, hızlı bir şekilde yıpranarak yeniden bir masraf çıkarabilmektedir.

 

Mezar taşları genel olarak 4 farklı taştan gerçekleştirilir. Bunlar mermer mezar taşı, traverten mezar taşı, granit mezar taşı ve hazır mezar taşı olarak müşterilere sunulur.

 

Mezar taşları arasında en çok tercih edilen taş çeşidi, traverten mezar taşıdır. Genel olarak mezarların yüzde 65'i traverten mezar taşından gerçekleştirilir. Traverten taşları, hem fiyat olarak daha uygun hem de güzel görüntüsüyle tercihlerde ilk sırada yer almaktadır. Travertenler Denizli orta tonlu traverten, Denizli açık tonlu traverten ve pembe tonlu traverten olarak kullanılmaktadır.

 

 

ESKİŞEHİR MEZAR YAPIMI

 

Mermer mezar taşları, kullanım olarak en çok tercih edilen 2. taş çeşididir. Mermerin Türkiye'de bolca bulunması sebebiyle fiyatları yurt dışına göre daha uygun seviyede olan mermerlerin dayanıklılığı ve sağlamlığı üst seviye olduğu için uzun yıllar kullanılabilmektedir. Mermer mezar taşlarının en çok tercih edilen modelleri Uşak beyaz, Afyon kaplan postu ve Muğla beyazı kabul edilebilir.

 

Granit mezar taşları, en çok kullanılan 3. mezar taşı çeşididir. Fiyat olarak en maliyetli olan ancak kalitesiyle diğer taşlara göre daha kaliteli olan granit mezar taşları, en uzun süre kullanılabilen mezar taşı çeşididir. Granit mezar taşları, doğal şartlara bağlı olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle granit mezar taşı seçimi gerçekleştirilirken, bakım masrafları da göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Hazır mezar taşları ise diğer taş çeşitlerine göre daha uygun fiyatlı ancak kalite olarak diğer taşlara yaklaşamayan taş çeşididir. Kısa süre içinde mezarda görünen aşınmalar ve deformasyonlar, hazır mezar taşlarının en az kullanılan taş çeşidi olmasına sebep olmaktadır.

 

Siz de Eskişehir mezar yapımı hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve istediğiniz mezar taşına kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Yaptığımız görüşmede aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilir, çalışmalarımızla ilgili bilgi alabilirsiniz. 

 

75. Yıl mahallesi Emko Sanayi Sitesi Gaziantep Sokak C5BLOK No:2B Odunpazarı/Eskişehir adresinde yer alan firmamıza +90 542 591 2626 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Siz de Eskişehir mezar yapımı hizmetlerimiz için hemen arayın.

E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun


Kaydol