Çeşitli minerallerden oluşan volkanik taşlardan biri olan granit, son dönemde en çok kullanılan yapı malzemeleri arasında yer alıyor. Çeşitli renklerle müşterilerin karşısına çıkan granitler, birçok farklı dokuya da sahip olabiliyor. Granitin rengi, içinde bulunan mineral miktarına göre değişim gösteriyor. Eğer granitin kuvars ve albit oranı fazla ise granit genel olarak beyaz ve gri renklere sahip oluyor. Granitin potansum ve feldspat oranı fazla ise bu kez granit pembe ve pembe tonlarında oluşuyor.

 

Dünyanın her yerinde bulunan granitler, maden ocaklarından çıkarılıyor. Granitler, genel olarak Bursa, Eskişehir, İstanbul ve Edremit'ten bolca çıkarılıyor, diğer bölgelerde de maden ocaklarında granitler bulunabiliyor. Aşınmaya karşı koyabilen, hava koşullarına karşı dayanıklı olan granitler, parlak bir cila ile de güzel bir görünüme sahip hale getirilebiliyor. Bu özellikler, granitlerin en az diğer taşlar kadar ilgi çekici bir taş olmasını sağlıyor. Diğer malzemelere göre fiyatı biraz daha fazla olan granitler, bu tür özellikleri nedeniyle fiyatına rağmen en çok tercih edilen yapı malzemeleri arasında yer alıyor.

 

En sert taş grubunda yer alan Eskişehir granit, ultraviole ışınlardan etkilenerek renk atmaz, limin, sitrik asit, sirke ve içki gibi asidik maddelere karşı tepki göstermez. Isılara ve çizilmelere karşı dayanıklı olan granitler, bu sebeple mutfak tezgahları olarak en çok kullanılan yapı malzemeleri arasında bulunur. Periyodik bakıma ihtiyaç duymayan granitler, kolay bir şekilde temizlenmesi ile ilk günkü haline kısa süre içinde getirilebilir. Granitler, cilalanması halinde diğer yapı malzemelerine göre cilayı daha uzun süre üstünde tutabilir ve bakım masrafını en aza indirmiş olur.

 

 

ESKİŞEHİR GRANİT

 

Eskişehir granit, günümüzde iç ve dış dekorasyon çalışmalarında en çok yararlanılan yapı malzemeleri arasında yer alıyor. İç dekorasyon çalışmalarında mutfak ve banyo tezgahlarının yanı sıra, zeminlerin döşenmesinde, duvarların ve merdivenlerin kaplanmasında, asansör, şömine ve masa gibi birçok yapıda granitten yararlanılıyor. Dekoratif eşyaların üretiminde de granit kullanılabiliyor. Dış cephe ve dış mekanlarda ise cephe kaplaması ve yer döşemesi olarak, kaldırım ve bordür taşlarının yapımının yanı sıra havuz, çeşme, heykel ve barbekü gibi yapılarda granit kullanılıyor. Granitler yol yapımı, demir yolları, inşaat temelleri ve buna benzer ortamlarda da kullanılıyor. Estetik bir görünüme sahip olan granitlerden, buna benzer birçok alanda faydalanılabiliyor.

 

Altıntaş Kiziroğlu olarak, Eskişehir granit çalışmalarımızı müşterilerimize hizmet sunmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında müşterilerimizin taleplerine en uygun ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturuyor, alanında uzman personelimiz ile montajını gerçekleştiriyoruz.

 

Siz de Eskişehir granit firmamızın sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve çalışmalarımızla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 75. Yıl mahallesi Emko Sanayi Sitesi Gaziantep Sokak C5BLOK No:2B Odunpazarı/Eskişehir adresinde yer alan firmamıza +90 542 591 2626 numaralı telefondan ulaşabilir ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Yapacağımız görüşmede daha önce gerçekleştirdiğimiz Eskişehir granit çalışmalarıyla ilgili bilgi alabilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Siz de Eskişehir granit için hemen arayın, hayalinizdeki granite kavuşun.

E BÜLTEN ABONELİĞİ

Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun


Kaydol